Kasa fiskalna dla mechanika – obsługa kasy

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla każdego mechanika od 2015 roku stanie się faktem. Bez względu na osiągany obrót (do tej pory obowiązywały zwolnienia) będą oni musieli prowadzić ewidencję sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Nowe przepisy, nowe urządzenia i nowe…instrukcje obsługi. Kasa fiskalna może być łatwiejsza lub trudniejsza w obsłudze. Wszystko zależy od modelu, zastosowanych technologii, funkcji i oczywiście samej marki. Jedni producenci preferują jedne rozwiązania, drudzy inne. Jeśli zależy nam na intuicyjnej obsłudze i kasie, którą obsłuży początkujący kasjer, sprawdzajmy specyfikację, pytajmy sprzedawców i czytajmy opinie tych, którzy już ten sprzęt posiadają.

Na początek warto sprawdzić, jakie parametry posiada kasa fiskalna dla mechanika. Jeśli pracujemy w różnych temperaturach i zdarza się, że w zakładzie mamy kilkunastostopniowe temperatury sprawdźmy, czy dany typ kasy pracuje w takich warunkach. Inne parametry, które trzeba wziąć pod uwagę to wilgotność powietrza, gniazdo zasilania itp.

Warto na próbę włożyć i wyjąć papier. Część kas fiskalnych ma tzw. system wrzutowy, w innych wymiana papieru jest bardziej skomplikowana. Warto drukować próbne paragony w trybie niefiskalnym, sprawdzimy wówczas szybkość wydruku, głośność urządzenia i własne umiejętności programowania danego paragonu. I oczywiście sam paragon. Musimy wiedzieć, jakie informacje muszą być zawarte na paragonie. Warto zapoznać się z przepisami.

Kasa fiskalna dla mechanika ma klawisze, a każdy z nich jedną lub kilka funkcji. W instrukcji obsługi znajdziemy opis każdego z nich. Instrukcję znajdziemy również na stronie internetowej producenta.

W razie wątpliwości co do obsługi kasy możemy pytać serwis, w którym kasę zakupiliśmy. Przy samym zakupie otrzymamy fachową pomoc i krótki kurs obsługi. Nie bójmy się pytać, to w naszym interesie jest, by kasę umieć obsłużyć i korzystać z wszystkich jej funkcji. Możemy również zapisać się na płatny kurs obsługi kas fiskalnych. Kasa fiskalna dla mechanika nie powinna być dla nas tajemnicą.

Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.