Kasa fiskalna dla mechanika – jakie wprowadzi to zmiany?

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Może nie każdy ma tego świadomość, ale na pewno właściciele warsztatów mechanicznych doskonale wiedzą co czeka ich już wkrótce. Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministerstwa Finansów od 1 marca 2015 roku pojawi się bowiem obowiązek montażu kasy fiskalnej w takiej firmie i to niezależnie od tego jak wysokie dochody taki warsztat będzie osiągał. Obecnie 20 tysięcy złotych rocznego dochodu zwalnia z posiadania kasy, oczywiście w momencie, gdy dochody firmy nie przekraczają tego progu. Jeśli próg zostanie przekroczony to wraz z początkiem kolejnego roku podatkowego kasa w firmie musi się już znaleźć. Teraz nie będzie można się wymigać od posiadania kasy, a przepisy dotyczą także chociażby lekarzy mających prywatne gabinety czy na przykład salonów kosmetycznych. Jakie jednak zmiany wprowadzi takie rozporządzenie?Ministerstwo Finansów chce w ten sposób ukrócić poważny proceder jakim jest jawne zaniżanie dochodów firmy i po prostu nie wykazywanie wszystkich swoich zarobków od których później jest jest odprowadzany stosowny podatek. Dzisiaj bardzo niewiele warsztatów mechanicznych posiada kasę fiskalną, a przecież samo utrzymanie budynku i zakup potrzebny narzędzi kosztuje rocznie więcej niż to 20 tysięcy złotych. Kasa fiskalna dla mechanika powinna zmienić ten stan rzeczy, ale wydarzyć może się niewiele bo świadomość klientów jest nadal dość słaba.

W telewizji od czasu do czasu pojawiają się spoty reklamowe, które mają uświadomić konsumentów, że branie paragonów i wręcz żądanie ich jest czymś naturalnym, ale i tak rzadko kiedy ubiegamy się o ten malutki dokument. Kasa fiskalna dla mechanika będąca obowiązkiem może więc jak na razie niczego nie zmienić. Nadal przecież da się ukrywać dochody, a jak klienci warsztatu nie będą się prosili o paragon to te nie będą wydawane.

Nie można bać się tego, aby poprosić o paragon. Ten daje nam bowiem pewność, że w razie nieprawidłowo wykonanej usługi należy nam się po prostu reklamacja i bezpłatne usunięcie usterki lub nieprawidłowej naprawy. Kasa Fiskalna Dla Mechanika jest obowiązkiem, a więc na pewno urządzenie to znajduje się w warsztacie. Jeśli nie zostanie nam wydany paragon to zawsze możemy to zgłosić.

Otagowany , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.