Agencja reklamowa a technologie wydruku

Agencja reklamowa

Agencja reklamowa

Współczesny marketing w dużej mierze opiera się na drukowaniu różnorodnych materiałów reklamowych. Materiały te wzbogacają podejmowane kampanie reklamowe pod względem efektowności oraz skuteczności oddziaływania na potencjalnych klientów. Z tego powodu rozmaite technologie wydruku zyskują na popularności. Tym bardziej, że funkcjonujące na rynku agencje wyspecjalizowane są w podejmowaniu różnego rodzaju działań o charakterze marketingowym, w tym także z użyciem materiałów drukowanych. Technologie wydruku w dużej mierze przyczyniają się zatem do kształtu obecnego rynku reklamowego.

Praktycznie każda agencja reklamowa ma w swojej ofercie drukowanie materiałów reklamowych, takich jak bilboardy, banery, plakaty, a także wiele różnorodnych gadżetów reklamowych. W zależności od potrzeb, wydruk dzieli się na wielkoformatowy, średnioformatowy oraz małoformatowy.

Pierwszy rodzaj wykorzystywany jest do drukowania największych powierzchni, w tym przede wszystkim bilboardów. Najnowocześniejszą technologią wydruku wielkoformatowego jest druk lateksowy, z wykorzystaniem nowoczesnego tuszu, odpornego na warunki atmosferyczne oraz na promieniowanie ultrafioletowe.

Agencja reklamowa realizująca wydruk średnioformatowy opiera własne technologie wydruku na tuszu na bazie wody. Jest on tańszy, bezwonny oraz nie zawiera toksyn. Z drugiej jednak strony jest mało odporny na czynniki zewnętrzne, w tym na wilgoć, co dyskwalifikuje go jako narzędzie skuteczne w druku materiałów przeznaczonych do użytku zewnętrznego.

Druk małoformatowy to przede wszystkim plakaty, naklejki, zakładki do książek, itp. Agencja reklamowa specjalizująca się w tego rodzaju wydruku najczęściej nie prowadzi własnej drukarni, lecz współpracuje z niezależną firmą drukarską. Takie rozwiązanie jest bowiem korzystne dla obu stron.

Przedstawione technologie wydruku to jedynie wycinek rzeczywistości. Technologii tych jest o wiele więcej. Te wymienione wystarczą jednak, aby zobrazować, jak szerokie spektrum możliwości oferują współczesne metody drukarskie.

Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.